scr module m5010015v
Total 48 products from scr module m5010015v Manufactures & Suppliers
Brand Name:GINRI
Model Number:JR-6K
Place of Origin:CHINA
Wenzhou Ginri Power Automation Co., Ltd.
Active Member
Zhejiang
Buy cheap TD570N16KOF Automotive IGBT Modules SCR Module 1.6kV 900A Thyristor SCR Modules product
Place of Origin:CN
Brand Name:Original Factory
Model Number:TD570N16KOF
TD570N16KOF Automotive IGBT Modules SCR Module 1.6kV 900A Thyristor SCR Modules [MJD Advantage] + 15 years experience for electronic components + Secure Ordering + Excellent Feedback + Delivery Date Guaranteed + 100% ...
ShenZhen Mingjiada Electronics Co.,Ltd.
Verified Supplier
Buy cheap SEMIKRON  SKKT280/22E  SCR Module 2200V 280A Dual Thyristor Module product
Brand Name:SEMIKRON
Model Number:SKKT280/22E
Place of Origin:Germany
OUTER ELECTRONIC TECHNOLOGY (HK) LIMITED
Verified Supplier
Guangdong
Buy cheap TZ310N26KS01 SCR MODULE 2.6 KV 700 A SINGLE CHASSIS MOUNT MODULE product
Categories:IGBT Module
Country/Region:china
...SCR Module 2.6 kV 700 A Single Chassis Mount Module Manufacturer: Infineon Product Category: Thyristor Modules RoHS: Details Brand: Infineon Technologies Configuration: Single Mounting Style: Screw Mount / Chassis Mount Output Current: 700 A Package / Case: TZ310 Packaging: Tray Product: Thyristor Modules Product Type: Thyristor Modules Subcategory: Discrete and Power Modules Technology: Si Type: Rectifier Diode Module...
Wisdtech Technology Co.,Limited
Guangdong
Buy cheap MCC310-16IO1 MCC310 IGBT SCR Module 1600v 500A Thyristor Diode product
Place of Origin:US
Brand Name:Original
Model Number:MCC310-16IO1
QYT Manufacturer IXYS Packaging Bulk Part Status Active Structure Series Connection - All SCRs Number of SCRs, Diodes 2 SCRs Voltage - Off State 1.6kV Current - On State (It (AV)) (Max) 320A Current - On State (It (RMS)) (Max) 500A Voltage - Gate Trigger (...
Shenzhen Quanyuantong Electronics Co., Ltd.
Buy cheap High Power Thyristor SCR Module Phase Control Thyristor T1509N18TOF product
Model Number:T1509N18TOF
Place of Origin:Guangdong, China
Brand Name:Original
ShenZhen QingFengYuan Technology Co.,Ltd.
Buy cheap M5010015V product
Model Number:M5010015V
SCR Module 1.2 kV Bridge, Single Phase - SCRs/Diodes (Layout 1) Chassis Mount Module
KANG DA ELECTRONICS CO.
Hongkong
Buy cheap M5010015V product
Model Number:M5010015V
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,Ltd.
Buy cheap M5010015V product
Categories:SCRs - Modules
Country/Region:china
Buy cheap M5010015V product
Categories:IGBT Modules
Shenzhen Anxinruo Technology Co., Ltd.
Buy cheap LS431650 - POWEREX - Single SCR Isolated Module 500 Amperes / Up to 1600 Volts product
Place of Origin:PHILIPPINE
Brand Name:POWEREX
Model Number:LS431650
Mega Source Elec.Limited
Buy cheap Compact Thyristor AC Controller Module Littelfuse MS0690J-DL1TE with 2500V Isolation and Copper Alloy Leads product
Model Number:MS0690J-DL1TE
Product Overview The Teccor brand MS0690J-DL1TE is a 90A AC Controller Module featuring two SCR dies in an anti-parallel configuration, designed for mains frequency applications such as heating. Its robust SOT227B package offers a minimum isolation voltage...
Hefei Purple Horn E-Commerce Co., Ltd.
Anhui
Buy cheap 0-5VDC 100A Scr Motor Speed Controller product
Model Number:SAVR Series
Brand Name:Gold
Jiangsu Gold Electrical Control Technology Co., Ltd.
Jiangsu
Buy cheap Allen Bradley 1336-SCR-SP15A  Rockwell Automation 	Input SCRs product
Brand Name:AB
Model Number:1336-SCR-SP15A
Place of Origin:Japan
Wisdomlong Technology CO.,LTD
Active Member
Buy cheap Digital TV 16 In 1 Edge IP QAM Modulator With Mux & Scr For Annex A B C COL5416 product
Brand Name:Colable
Model Number:COL5416
Place of Origin:Made in China
...device. It has 16 multiplexing channels, 16 scrambling channels and 16 QAM (DVB-C) modulating channels, and supports maximum 1024 IP input through the GE port and 16 non-adjacent carriers (50MHz~960MHz) output through the ...
Colable Electronics Co., Ltd.
Sichuan
Buy cheap 4000W 220V AC SCR Motor Speed Controller Module Voltage Regulator product
Model Number:4000W Motor Speed Controller
4000W 220V AC SCR Motor Speed Controller Module Voltage Regulator Temperature Dimmer For Electric Furnace Water Heater Product Description: Product Name: 4000W AC voltage regulator ...
Shenzhen Creatall Electronics Co., Ltd.
Buy cheap SSD1306 OLED Display Module For Arduino , IIC Serial 128x64 OLED Module product
Brand Name:hainengzhichuang
Model Number:custom
Place of Origin:Shenzhen, China
... than 160 degrees Supported platforms: for arduino, 51 series, MSP430 series, STIM32 / 2, SCR chips Low power consumption: 0.04W during normal operation Support wide voltage: 3.3V-5V DC Working temperature: -...